توصیه‌های پلیس فتا برای استفاده از خدمات اینترنتی در پیشگیری از “کرونا”

ترک بعضی عادات روزانه و انجام کارها با استفاده از خدمات غیرحضوری و ابزارهای اینترنتی می‌تواند چرخه انتقال انسانی ویروس کرونا را قطع کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، خودداری از حضور در تجمعات مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است؛ این مسئله به قدری مهم است که از ۲ ماه پیش و همزمان با مشاهده اولین بیمار کرونایی در کشورمان تمام مدارس، دانشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، کنسرت‌ها، سینما‌ها و … به منظور جلوگیری از تجمع انسانی تعطیل شده است؛ علاوه بر این اکنون طرح فاصله‌گذاری هوشمند با هدف ایجاد فاصله میان افراد برای قطع زنجیره انسانی بیماری اجرا می‌شود.

بنابراین به نظر می‌رسد که ترک بعضی از عادات و خودداری از حضور در مکان‌های شلوغ کمک بسیار زیادی به شکست کرونا می‌کند؛ در این میان بسیاری از کارهای روزانه را می‌توان با استفاده از خدمات غیرحضوری و ابزارهای اینترنتی انجام داد؛ پلیس فتا در مطلبی اهمیت استفاده از این خدمات غیرحضوری را یادآور شده و نکاتی را بیان کرده است:

۱- مهمانی و ملاقات حضوری ممنوع

استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان امن و مطمئن جایگزین مناسبی برای مهمانی‌ها و ملاقات حضوری جهت کاهش شیوع ویروس کرونا می‌باشد. 

۲- خرید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر

خرید از فروشگاه‌های اینترنتی قابل اطمینان و معتبر باعث کاهش مراجعات حضوری به فروشگاه‌ها می‌شود که سهم قابل توجهی در کاهش ابتلا به ویروس کرونا دارد. 

۳- استفاده از خدمات غیرحضوری

انجام کارهای بانکی با استفاده از خدمات غیرحضوری و از طریق رمز پویا علاوه بر افزایش امنیت تراکنش‌های مالی، احتمال آلوده شدن به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد. 

۴- دورکاری در منزل 

در شرایط کنونی با توجه به اینکه بسیاری از کارهای اداری به صورت دورکاری انجام می‌شود، توجه به امنیت اطلاعات و حفظ داده‌ها بسیار مهم است. 

  • برچسب ها :

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

RSS انتخابات استان ها

  • سفر استانی رئیس جمهوری یک ضرورت برای لمس مشکلات مردم است مهر ۲۵, ۱۴۰۰
    رشت ایرنا - نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اشتغال جوانان ، تولید ، کشاورزی و صنعت را عمده مشکلات استان گیلان عنوان کرد و گفت: سفر رئیس جمهوری گامی مثبت برای لمس این مشکلات از نزدیک است و برای گیلان یک ضرورت محسوب می شود.

RSS آخرین انتخابات مجلس یازدهم

RSS فناوری اطلاعات و ارتباطات