سامانه انتخابات آنلاین

سامانه انتخابات آنلاین

رای گیری آنلاین تکنیکی مدرن است که برای جلوگیری از مراجعه به هر مرکز فیزیکی رای گیری استفاده می‌شود، لذا رای دهندگان فقط باید وارد سیستم شوند و رای خود را پس از مراحل احراز هویت به ثبت برسانند.

سامانه‌های هوشمند رای گیری آنلاین نیز محصول همین دوره هستند، زمانی که به واسطه اینترنت می‌توان بعد مکان و زمان را حذف کرد و به آسانی انتخابات را تنها با چند دقیقه و از راه دور برگزار کرد. همچنین برای میلیون‌ها رای دهنده این امکان خوشایندتر از روش سنتی برگزاری انتخابات بوده و در کاهش هزینه‌های سنگین انتخابات تاثیر به سزایی داشته است. استفاده از این سامانه‌ها علاوه بر حذف امکان تقلب در انتخابات آنلاین، به تلاش برای حفظ محیط زیست نیز کمک کرده است.

هند به عنوان یک کشور دموکراتیک ، هنوز انتخابات خود را با استفاده از ماشین های رای گیری انجام می دهد ، که شامل هزینه های سنگین و کار دستی است. سیستم مبتنی بر وب رأی دهندگان را قادر می سازد رأی خود را از هرجای دنیا بدهند.

وب سایت آنلاین دارای یک آدرس IP ممانعت شده توسط دولت هند برای اهداف انتخاباتی است. افراد باید نام و آدرس را در وب سایت ثبت کنند. کمیسیون انتخابات اثر انگشت و تصویر چهره را از رای دهندگان جمع می کند. پایگاه داده یا سرور تصاویر را ذخیره می کند. وقتی تصاویر در روز انتخاب شرکت بدست می آیند ، با پایگاه داده مقایسه می شود و یک رأی گیری امن در روز انتخابات فراهم می کند.

سیستم با استفاده از چهره و اثر انگشت، قفل سیستم رای گیری را باز می کند ، مشابه تلفن همراه مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم فعلی نیاز به حضور فیزیکی رای دهندگان دارد که برای بسیاری از رای دهندگان ناخوشایند است.

این فرآیند زمان کمتری را نیز مصرف می کند. با استفاده از تشخیص تصاویر صورت و اثر انگشت ، می توان تعداد رای دهندگان جعلی را کاهش داد. فاصله چشم و ابرو با افزایش سن ثابت می ماند تا امنیت سیستم بیشتر شود. در این کار تحقیقاتی از ده تصویر چاپی برای شناسایی نام صحیح رای دهنده استفاده شده است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

RSS انتخابات استان ها

  • سفر استانی رئیس جمهوری یک ضرورت برای لمس مشکلات مردم است مهر ۲۵, ۱۴۰۰
    رشت ایرنا - نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اشتغال جوانان ، تولید ، کشاورزی و صنعت را عمده مشکلات استان گیلان عنوان کرد و گفت: سفر رئیس جمهوری گامی مثبت برای لمس این مشکلات از نزدیک است و برای گیلان یک ضرورت محسوب می شود.

RSS آخرین انتخابات مجلس یازدهم

  • با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.

RSS فناوری اطلاعات و ارتباطات