ضرورت بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا

وزیر علوم بر ضرورت بررسی دستاوردهای آموزش مجازی در دوران کرونا تاکید کرد و گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، یکی از بخش‌هایی که خیلی خوب توانست خود را با شرایط تطبیق دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در پنجمین همایش آموزش عالی با محوریت تقدیر از سرآمدان آموزشی دانشگاه‌های وزارت علوم و بررسی روندهای جاری و آتی آموزش عالی در شرایط همه گیری کرونا و پس از آن با اشاره به ارزیابی‌های به کارگیری آموزش مجازی در سیستم آموزشی کشور از زمان شیوع کرونا، گفت: بررسی و نگاه به دستاوردهای آموزش مجازی در این بازه زمانی نشان می دهد که ما سرمایه خوبی را در حوزه فناوری داشته‌ایم که شاید تا قبل از شیوع کرونا به آن توجه کامل نمی‌شد اما این شرایط سبب شد تا با به کارگیری ظرفیت‌ها و تلاش و همکاری دانشگاه‌ها، امروز آنچه در این زمینه محقق شده، بسیار بیشتر از سال گذشته باشد.

وی همچنین با اشاره به تجربیات آموزش عالی در حوزه آموزش الکترونیکی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا، یکی از بخش‌هایی که خیلی خوب توانست خود را با شرایط تطبیق دهد، بحث آموزش مجازی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی بود که با بسترسازی و بهره‌مندی از فضای مجازی امکان‌پذیر شد.

وزیر علوم با اشاره به اینکه تجربه دانشجویان، اساتید و مدیران در تکمیل، اصلاح و بروزرسانی بخش‌های فناوری در این مدت، سرمایه و تجربیات ارزشمندی را در حوزه آموزش عالی شکل داد، تصریح کرد: امیدواریم در تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی این سرمایه‌ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد تا در مناطق و دوره‌های زمانی مختلف نیز امکان استفاده از آن فراهم شود.

دکتر غلامی در ادامه ضمن تشکر از همه تلاشگران جهت مدیریت و پیشبرد آموزش مجازی در حوزه آموزش عالی گفت: برای اینکه بتوان تجربیات به دست آمده طی این مدت را برای آیندگان نیز حفظ کنیم، لازم است تا چالش‌ها و فرصت‌های این عرصه را نیز مورد بررسی قرار داده و برنامه مشخصی را برای ارائه خدمات آموزشی تدوین کنیم تا در آینده این موضوع تقویت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی با بیان اینکه در تحقق برنامه‌های آموزش عالی باید برنامه‌های گذشته را نیز اصلاح کنیم، افزود: اکنون تجارب سایر مراکز علمی دنیا نیز در این حوزه به خوبی قابل دسترسی بوده و بهره برداری از این تجارب می‌تواند ما را در بهبود آموزش مجازی کمک کند تا در ارزیابی فعالیت‌ها و دستاوردها، معیار و شاخص بهتری برای برنامه‌های آتی در اختیار داشته باشیم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

RSS انتخابات استان ها

  • سفر استانی رئیس جمهوری یک ضرورت برای لمس مشکلات مردم است مهر ۲۵, ۱۴۰۰
    رشت ایرنا - نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اشتغال جوانان ، تولید ، کشاورزی و صنعت را عمده مشکلات استان گیلان عنوان کرد و گفت: سفر رئیس جمهوری گامی مثبت برای لمس این مشکلات از نزدیک است و برای گیلان یک ضرورت محسوب می شود.

RSS آخرین انتخابات مجلس یازدهم

  • با خطا روبرو شدیم! که نشان دهنده‌ی اینست که خوراک کار نمی‌کند. دوباره تلاش کنید.

RSS فناوری اطلاعات و ارتباطات